Home » Aktualności » Sukces informatyczny naszych uczniów w „Lidze Niezwykłych Umysłów”

Sukces informatyczny naszych uczniów w „Lidze Niezwykłych Umysłów”

W środę, 22 czerwca miało miejsce rozstrzygnięcie prestiżowego turnieju międzyszkolnego „Liga niezwykłych umysłów”. Przez okres 3 miesięcy uczniowie wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali, rozwiązując informatyczne zadania z dziedziny programowania. Organizatorem konkursu był Wrocławski Park Technologiczny, którego pracownicy stworzyli autorską platformę służącą zmaganiom młodych pasjonatów informatyki. Uroczyste wręczenie certyfikatów dla najlepszych zawodników odbyło się na Politechnice Wrocławskiej. W klasyfikacji generalnej szkół nasza placówka zajęła wysokie III miejsce, a indywidualnie najlepsze rezultaty uzyskali Michał Kowalik i Tomasz Kordiak z klasy 3 TME oraz Mateusz Adamowicz i Maciej Miękus z 1 TME. Opiekunem naszej szkolnej drużyny był nauczyciel informatyki – p. prof. Tomasz Jarosz. Wyróżnionym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a od września zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji „Ligi Niezwykłych Umysłów”.

Relacje z gali finałowej dostępne na:

https://www.facebook.com/LigaNiezwyklychUmyslow/

http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/55172/Liga-Niezwyklych-Umyslow

Tekst i fot. – T. Jarosz

Skip to content