Home » Aktualności » Uczniowie klas I i IV TME na Festiwalu Nauki 2016

Uczniowie klas I i IV TME na Festiwalu Nauki 2016

16 września 2016 r. uczniowie klas I i IV TME pod opieką p. prof. Renaty Grzybowskiej i p. prof. Bożeny Wolszczak-Misztal uczestniczyli, w ramach Festiwalu Nauki 2016 r., w trzech wykładach poprowadzonych przez naukowców z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. Wykładom towarzyszyły  prezentacje multimedialne oraz doświadczenia. Pierwszy wykład „Pole magnetyczne wokół nas” został poprowadzony przez dra hab. inż. Leszka Bryja. Uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie najważniejszych praw dotyczących pola magnetycznego, które poznali w gimnazjum.

Drugi wykład – „Dwuwymiarowe kryształy półprzewodnikowe o grubości pojedynczych warstw atomowych”- poprowadziła dr inż. Joanna Jadczak, która w dużym skrócie przedstawiła najważniejsze własności grafenu oraz opowiedziała, czym zajmuje się na co dzień jako pracownik Politechniki Wrocławskiej. Na zakończenie wykładowczyni wraz z naszą p. prof. Renatą Grzybowską stanęły do wspólnego zdjęcia, gdyż okazało się, że obie panie to koleżanki z Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Kłodzku. Uczęszczały do klasy o profilu matematyczno-fizycznym.

Ostatni wykład, zatytułowany „Ogniwa słoneczne: budowa, wykorzystanie i ochrona środowiska”, poprowadziła dr inż. Marta Gładysiewicz-Kudrawiec. Młodzież z kl. I TME miała przedsmak materiału, który będzie realizować w bieżącym roku szkolnym.

Wszyscy uczniowie obu klas z wielkim zainteresowaniem słuchali wykładowców i już zgłosili chęć uczestnictwa w kolejnych zajęciach.

Skip to content