Home » Aktualności » Klasa 1 TEO na warsztatach „Młody przedsiębiorca”

Klasa 1 TEO na warsztatach „Młody przedsiębiorca”

13 października klasa 1 TEO wraz  z wychowawczynią  p. J. Nowak brała udział w warsztatach „Młody przedsiębiorca”  organizowanych przez  Fundację Pro Mathematica  w ramach miejskiego programu „Edukacja Przedsiębiorczości”.  Zajęcia były podzielone na trzy bloki:  „Przedsiębiorca”, „Inkubacja” i „Design Thinking”.  Dwa pierwsze bloki  to część teoretyczna. Uczniowie dowiedzieli się m.in. co to jest Start -up, KNOW –HOW, Design thinking oraz Inkubator przedsiębiorczości.  Zwiedzili DAIP – Dolnośląski Akademicki Inkubator  Przedsiębiorczości – wspólne przedsięwzięcie Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Wrocławskiego Parku  Technologicznego S.A. Trzeci blok – warsztaty  „Design Thinking”- to część praktyczna.  Uczniowie  mieli stworzyć innowacyjne produkty i usługi w oparciu o wnikliwe zrozumienie problemu i potrzeb użytkowników. Wylosowane zostały tematy:   „Nocni gapowicze”, „Olewanie bramy”, „W zdrowym ciele zdrowy duch”.   Emocji i pomysłów było wiele.  Na zakończenie klasa otrzymała certyfikat  uczestnictwa w warsztatach.

Skip to content