Home » Aktualności » Wycieczka uczniów kl. IV TME do Szczecina

Wycieczka uczniów kl. IV TME do Szczecina

W dniach od 19 do 21 października2016 roku klasa IV TME wraz z p. prof. Beatą Jamrosz i p. prof. Bożeną Wolszczak-Misztal brała udział w wycieczce do Szczecina, które jest trzecim pod względem zajmowanej powierzchni i siódmym pod względem liczby ludności miastem Polski. Zwiedzili m.in.
– obiekt Filharmonii Szczecińskiej – finalistę konkursu „Designs of the Year” w kategorii „architektura”, organizowanym przez London’s Design Museum. Jest nagradzany szeroko w świecie (m.in. BRYŁA ROKU 2014, MocArty 2014 – nagroda w kategorii „Rzecz z Klasą”).
– Muzeum Narodowe w Szczecinie — Centrum Dialogu Przełomy – kolejną perłę architektury w Szczecinie. Zdobyło tytuł World Building of the Year 2016 na World Architecture Festival 2016 (Światowym Festiwalu Architektury). Międzynarodowe jury konkursu podkreśliło w ogłoszonym w Barcelonie werdykcie, że Centrum Dialogu Przełomy “to przestrzeń bardzo symboliczna”. “Mieszkańcy mogą poznać tu historię miasta i swoje korzenie, a jednocześnie jest to miejsce dla ich codziennej aktywności” – napisano w uzasadnieniu.
– Kino Pionier, któremu został przyznany tytuł najstarszego nieprzerwanie działającego kina na świecie.
– Zamek Książąt Pomorskich
– Podziemne Trasy Szczecina
i wiele innych miejsc. Zapraszamy do Szczecina, bo warto zwiedzić to miasto, które, UWAGA, nie leży nad morzem. 🙂
Tekst – B. Wolszczak-Misztal, fot. – uczestnicy wycieczki

Skip to content