Home » Aktualności » Wizyta uczniów kl. III TO w Firmie Parker

Wizyta uczniów kl. III TO w Firmie Parker

9 grudnia uczniowie kl. III TO wraz z wychowawcą – p. prof. Ryszardem Gawłem odwiedzili w Siechnicach Firmę Parker Hannifin. Warto wspomnieć, że  obecnie Parker zatrudnia 55 tysięcy pracowników w 50 krajach świata. W Polsce – 535 pracowników, natomiast w Siechnicach pracuje 380 osób. Jest wiodącym producentem z branży napędów i sterowań hydraulicznych, pneumatycznych oraz elektromechanicznych oferujący blisko 900 tysięcy elementów i systemów dla ponad 1100 rynków przemysłowych, mobilnych i aeronautycznych. To najszersza gama produktów dostępnych u jednego dostawcy.

Uczniowie zapoznali się profilem produkcji oraz parkiem maszynowym.  Przedstawiono im narzędzia wykorzystywane w procesie technologicznym złączek. Oprowadzający, zapoznając ich z przebiegiem procesu technologicznego, zapytali, kto z uczniów rozpozna złączkę z gwintem nacinanym w obróbce wiórowej i  złączkę z gwintem wykonanym w obróbce plastycznej. Właściwej odpowiedzi udzielił Dawid Kosycarz,  uzasadniają swoją odpowiedź, za co otrzymał nagrodę. Prowadzący nie ukrywali zaskoczenia, że nasi uczniowie mają już tak ogromną wiedzę techniczną. Młodzież była bardzo zainteresowana obrabiarkami CNC. Podobały im się też organizacja i warunki pracy. Pod koniec wizyty zostali zaproszeni na wspólny obiad, podczas którego wymieniano cenne uwagi, spostrzeżenia i i prowadzono merytoryczną dyskusję.

Wycieczka była bardzo udana, a uczniowie – zbudowani, że w Firmie Parker istnieje możliwość odbycia praktyki i po zakończeniu  szkoły – ewentualne zatrudnienie.

Tekst i fot. – R. Gaweł

Skip to content