Home » Aktualności » Uczniowie kl. III TME w HYDROPOLIS

Uczniowie kl. III TME w HYDROPOLIS

15 grudnia 2016 r. uczniowie kl. III TME z wychowawczynią – p. prof. Edytą Sidor odbyli niezwykłą podróż, odkrywając otaczający nas świat z nowej perspektywy. A wszystko to wydarzyło się w HYDROPOLIS. Najpierw obejrzeli film, który przypomniał im, że woda pokrywa aż 70% powierzchni Ziemi. Zanurzyli się w niezwykłej opowieści o początkach wody. Kilkunastominutowy seans 360° zabrał ich w najodleglejsze zakamarki kosmosu. Odpowiedział na pytania:  W jaki sposób powstała woda? Czy jest jej dużo w kosmosie? I w jaki sposób trafiła na Ziemię?

To wodzie właśnie dedykowana jest wystawa. HYDROPOLIS znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Wystawa podzielona jest na 8 stref tematycznych:

„Planeta wody”

„Głębiny”

„Ocean życia”

„Strefa relaksu”

„Człowiek i woda”

„Historia inżynierii wodnej”

„Miasto i woda”

„Stany wody”

 Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia. Niesamowite miejsce! Polecamy!

Tekst i fot. – Edyta Sidor

Skip to content