Home » Aktualności » Apki.org – nauka programowania dla zainteresowanych uczniów

Apki.org – nauka programowania dla zainteresowanych uczniów

Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności programistyczne, do wstąpienia do szkolnego klubu Lab 3.0.

Dzięki Fundacji Media 3.0 rozpoczęła się kolejna edycja programu apki.org dla szkół ponadgimnazjalnych, w ramach projektu pn. “Apki++”, który jest współfinansowany przez Ministerstwo Cyfryzacji.  Program apki.org wspiera również SAP SE. W ramach ubiegłorocznego projektu powstało 16 Lab-ów 3.0 (klubów programistycznych) na terenie całej Polski. W tym roku do współpracy zaproszono 50 szkół ponadgimnazjalnych (mapka: http://bit.ly/apki_laby30).

Na platformie apki.org, oprócz już istniejących kursów (JavaScript, Ruby, Python, C#), będą wkrótce dostępne dwa nowe – z zakresu programowania w języku C++ oraz C. Przewidziane są następujące formy wsparcia:

– wsparcie mentorskie dla nauczycieli oraz uczniów online,

– możliwość wzięcia udziału w hackathonach online dla uczniów szkół z możliwością zdobycia atrakcyjnych nagród rzeczowych,

– możliwość wzięcia udziału w webinariach online ze specjalistami.

UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY! Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.apki.org oraz na facebooku: https://www.facebook.com/apki.org/

Serdecznie zapraszam!

Nauczyciel opiekujący się szkolnym klubem Lab 3.0 – Tomasz Jarosz.

00

Skip to content