Home » Aktualności » Follow Yourself – Projekt, w którym wzięliśmy udział!

Follow Yourself – Projekt, w którym wzięliśmy udział!

Dnia 14.03. 2017r. odbyła się Olimpiada podsumowująca Projekt Follow Yourself realizowany we współpracy z Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania i Fundacją Europejskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych. Projekt, w którym uczestniczyło 5 klas Technikum ( II TE, II TME, II TO, III TE, III TME) rozpoczął się w kwietniu 2016 i trwał blisko rok. Co miesiąc klasy uczestniczyły w warsztatach, na których poruszano takie tematy jak:  cele i pragnienia – identyfikacja, budowanie planu działania, poznawanie zasobów, wartości –  identyfikacja, adaptacja wartości, emocje – identyfikacja, strategie radzenia sobie z nimi, relacje – umiejętności komunikacyjne, jak dbać o relacje, ja – relacja ze sobą, co w sobie lubię, jak dbać o poczucie własnej wartości, pasje – zainteresowania, rozpoznanie, wdrożenie działań w życie, motywacja – strategie na to, jak zwiększyć swoją motywację w życiu codziennym. W czasie Olimpiady reprezentanci klas wykonywali zespołowo zadania dotyczące wszystkich obszarów poruszanych w trakcie całego projektu. Uczestnicy wykazali ogromne zaangażowanie.  Zwyciężyła klasa II TE i w nagrodę uczniowie będą mogli wspólnie z wychowawczynią wybrać się do Parku Trampolin. Organizatorzy podziękowali także szkolnemu pedagogowi – p. Wandzie Hadziewicz za organizowanie w naszej Szkole wszystkich spotkań oraz samej Olimpiady.

Tekst – W. Hadziewicz, fot. – E. Sidor, W. Hadziewicz, R. Gaweł

Skip to content