Home » Aktualności » Rozstrzygnięcie ostatniego w tym roku szkolnym konkursu!!!

Rozstrzygnięcie ostatniego w tym roku szkolnym konkursu!!!

6 czerwca, na zakończenie międzyklasowej rywalizacji w Lidze Klas, Samorząd Uczniowski ZS18 przeprowadził ostatni w tym roku szkolnym konkurs dla uczniów Zespołu Szkół nr 18. Dotyczył on znajomości bajek, a wszystko z okazji Dnia Dziecka! Do konkursu zgłosiło się 12 drużyn z technikum i ZSZ oraz 7 drużyn z gimnazjum, które dzielnie walczyły o cenne punkty zarówno dla klasy, jak również o nagrody dla drużyny.

Konkurs poprowadził Jakub Socha z klasy 1TEO wraz z naszym absolwentem Igorem Dżoniem. Uczestnicy zmagali się z dwoma prezentacjami przygotowanymi przez SU. Pierwsza nazwana została rozgrzewką, w której zadaniem uczestników było podanie dwudziestu czterech postaci z bajek, co dostarczyło uczniom wielu emocji!!! Druga prezentacja składała się z pięciu rund, w których zawodnicy musieli wykazać się m.in. znajomością imion filmowych kotów, misiów, księżniczek Disneya oraz podać tytuły bajek – zarówno tych najpiękniejszych Disneya, jak i polskich – tych z dawnych lat.Czasami najłatwiejsze pytania okazywały się tymi najtrudniejszymi! Każdy uczestnik miał możliwość przeniesienia się w świat swojego dzieciństwa!!!

Wśród uczniów Technikum nr 3 oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 3 konkurs wygrała klasa 2TME (103 pkt.), drugie miejsce przypadło klasie 2TE (96 pkt.),  trzecie  2eo (89 pkt.), a wyróżniona została klasa 1ee (88 pkt).

Przypominamy, że za I miejsce drużyny otrzymały 10 punktów w ramach Ligi Klas, za II miejsce – 8 punktów, a za III miejsce – 6 . Wyróżnieni zdobyli 4 punkty, a pozostałym drużynom zostały przyznane 2 punkty.

Wszystkim uczestnikom SU bardzo dziękuje za ducha rywalizacji oraz za miłą atmosferę, zachęcając do udziału w kolejnych – już w następnym roku szkolnym!

Tekst, fot. – R. Grzybowska, fot. – D. Kosycarz

Skip to content