Home » Aktualności » Tak rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018

Tak rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017 rozpoczął się wyjątkowo późno, bo dopiero 4 września . Pewnie wielu uczniów z żalem żegnało wakacje, ponieważ jak zawsze trwały za krótko, ale mamy nadzieję, że znalazła się przynajmniej garstka takich, którzy do szkoły powrócili z radością, choćby dlatego, aby spotkać koleżanki i kolegów.

 Jak zwykle uroczystość odbyła się w sali widowiskowej, a swoją obecnością zaszczycili nas  przedstawiciele współpracującej  z nami Firmy Elektrotim S.A. oraz rodzice.

Uroczystość poprowadzili uczniowie: Karolina Walkowiak i Michał Jakubiak. Ponieważ miała ona podniosły charakter, towarzyszył nam Sztandar Szkoły. Po jego wprowadzeniu wszyscy odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Pan Dyrektor Piotr Lusar powitał uczniów i Gości.

Po wystąpieniu Pana Dyrektora głos zabrał członek Zarządu Elekrotim S.A.– Pan Zbigniew Pawlik, który przedstawił zebranym krótką prezentację Firmy  współpracującej z ZS 18 już od 2008 r. roku. Pan Zbigniew Pawlik i Pani Martyna Sawicka przybyli na uroczystość z bardzo miłą niespodzianką. Firma Elektrotim ufundowała dla dwóch najlepszych uczniów roczne stypendia. Otrzymali je: Krzysztof Miziniak i Mateusz Olszewski z klasy IV TE.

W drugiej części uroczystości prowadzący przypomnieli, że 78 lat temu – we wrześniu 1939 roku na Polskę napadły dwa mocarstwa ówczesnej  Europy .Dla Polaków wrzesień okazał się końcem znanego im świata, końcem niepodległości, którą uzyskano niespełna 20 lat wcześniej. Wrzesień 1939 roku był wstępem – pierwszym etapem wielkiego światowego konfliktu, największego i najbardziej krwawego w dziejach świata. Wspomnienia z tamtych czasów ożyły dzięki pamiętnikom osób, które przeżyły okrutny czas. Fragmenty wspomnień czytali : Piotr Śliwiński,  Jan Feliszek i Kamila Zachaczewska .Wypowiedziom towarzyszyły archiwalne zdjęcia w prezentacji multimedialnej. Na zakończenie programu Julia Noga i Klaudia Pakuła zaśpiewały piosenkę „Gdzie są kwiaty z tamtych lat? ”

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości nastąpiło wyprowadzenie Sztandaru Szkoły.

Pan Dyrektor podziękował Gościom za przybycie, a pani Dorocie  Śmietance za przygotowanie uroczystości. Podziękowania skierował też do uczniów klas  III Gimnazjum 37    (wchodzącego w skład ZS nr 18), którzy wystąpili w czasie uroczystości.

Tekst – D. Śmietanka, fot. – R. Gaweł

Skip to content