Home » Aktualności » Nasi uczniowie na … 44. Zjeździe Fizyków Polskich!

Nasi uczniowie na … 44. Zjeździe Fizyków Polskich!

13 września nasi uczniowie realizujący fizykę rozszerzoną, pod opieką p. prof. Renaty Grzybowskiej uczestniczyli w „Otwartej sesji popularno-naukowej” oraz w „Pokazów fizycznych dla dzieci” J w ramach 44. Zjazdu Fizyków Polskich. Niniejsza sesja adresowana była do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, a odbyła się w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej. Pierwszy wykład rozpoczął się o godzinie 14:30, a poprowadził go prof. Anton Zeilinger (Uniwersytet w Wiedniu) – laureat Nagrody Newtona (2007) i Nagrody Wolfa (2010). Po wykładzie nastąpił pokaz eksperymentów, które zostały poprowadzone przez dr inż. Annę Hajdusianek (Politechnika   Wrocławska)- twórczynię i dyrektorkę Akademii Młodych Odkrywców.

W wydarzeniach tych udział wzięło 40 uczniów z naszej szkoły, którzy z tak wielkim zainteresowaniem wysłuchali wykładów i obejrzeli pokazy eksperymentów, że już zgłosili chęć uczestniczenia w kolejnych tego typu spotkaniach.

Tekst i fot. – R. Grzybowska

Skip to content