Home » Aktualności » Lekcja wiedzy o Odrze i spływ łodziami smoczymi.

Lekcja wiedzy o Odrze i spływ łodziami smoczymi.

W poniedziałkowy poranek pełni nadziei na sprzyjającą aurę spotkaliśmy się na przystani Pegaz przy Klubie Sportów Wodnych o tej samej nazwie. Dzięki gościnności małżeństwa “wodniaków” – państwa Ewy i Piotra – założycieli klubu, klasa I TMB wraz z nauczycielkami WF-u – p. prof. Dorotą Dul i p. prof. Magdaleną Plan mogła “zejść na wodę ” na tzw. łodziach smoczych. Są to duże ośmiozałogowe łodzie ze sternikiem. Uroku dodają im bębny i piękne smocze głowy na dziobach. Pływanie poprzedził wykład pani Ewy na temat Odry. Uczniowie I TMB wykazali się niemałą wiedzą na temat jazów i śluz rzecznych. Cieszymy się, że pogoda dopisała i spływ obył się  bez “mokrych przygód”.

Tekst – M. Plan, fot. – D. Dul

Skip to content