Home » Aktualności » Wzięliśmy udział w XVI Radosnej Paradzie Niepodległości!

Wzięliśmy udział w XVI Radosnej Paradzie Niepodległości!

Samorząd Uczniowski ZS 18 wraz z opiekunem – p. prof. Renatą Grzybowską, uczniowie Gimnazjum nr 37 z p. prof. Agnieszką Mikołajczak oraz p. prof. Alicja Krakowiak-Gładki i p. prof. Joanna Nowak spotkali się na wrocławskim Rynku, aby wziąć udział w XVI Radosnej Paradzie Niepodległości. I tym razem towarzyszyła nam MASKOTKA, z którą każde dziecko koniecznie musiało się przywitać. Oficjalne obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się wciągnięciem na maszt flagi biało-czerwonej oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Nie zabrakło salw, którymi oddano hołd tym, którzy zginęli za wolność naszą i naszej Ojczyzny. W barwnym korowodzie prowadzonym przez Marszałka Piłsudskiego, którego odegrał wrocławski aktor,  poszli: uczniowie, wojskowi, policjanci, harcerze i setki wrocławian.

Samorząd Uczniowski ZS18 dziękuje za liczne przybycie, za odpowiedni strój oraz flagę!!! Dziękujemy za grupowe zdjęcia. Zespół Szkół nr 18 reprezentowało prawie dziewięćdziesięciu uczniów!!!

tekst – R. Grzybowska, fot. – R. Grzybowska, A. Kowalczyk

Skip to content