Home » Aktualności » Mamy IX miejsce w klasyfikacji OGÓLNOPOLSKIEJ!!!

Mamy IX miejsce w klasyfikacji OGÓLNOPOLSKIEJ!!!

Mamy kolejny sukces!!! Otóż drużyna uczniów klasy 3TOD o nazwie  „Łopaty nadziei” w składzie:  Michał Michalec, Arkadiusz Hajduga oraz Piotr Stefański zajęła IX miejsce w Klasyfikacji Generalnej „VI Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych” w kategorii – szkoły ponadgimnazjalne.

 „Łopaty nadziei” rywalizowały z 35 drużynami z całej Polski, które dostały się do ścisłej czołówki. Jak na finał przystało rywalizacja była bardzo zacięta! Mamy IX miejsce, z 82 punktami na koncie!!! Przypomnijmy, że do eliminacji regionalnych zgłosiło się 350 drużyn z gimnazjum i szkół średnich. Do ścisłej czołówki szkół ponadgimnazjalnych przeszło 35 drużyn.

Wystawiona maszyna brała udział w trzech konkurencjach: „ Największa moc” – zajęła 9. miejsce, „Obroty przy obciążonym wale maszyny” – zajęła 9. miejsce oraz „Moment obrotowy przy zatrzymanym wale” – zajęła 11. miejsce. A suma uzyskanych punktów we wszystkich konkurencjach decydowała o zajętym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Finał konkursu miał miejsce 9 grudnia 2017 roku  w Piasecznie – a do finału z naszego Technikum dostały się jeszcze trzy drużyny: „VSN” ucznia klasy 3TOD, „Wind_whell” uczniów klasy 4 EU4 oraz „Świrki” ucznia klasy 4TME. Nie odnieśli sukcesu, ale zdobyli wiele cennych doświadczeń. Drużyny nie zniechęciły się porażką – zgłosiły już chęć udziału w kolejnym konkursie „Maszyn Wodnych” w lutym.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję za wielkie zaangażowanie w wykonanie turbin, za wyjazd do Piaseczna oraz za cierpliwość, gdyż z Wrocławia wyjechaliśmy o 5.00 rano, a wróciliśmy przed 21.00!!! Jeszcze raz dziękuję i gratuluję!

Opiekunka merytoryczna uczniów – R. Grzybowska

Tekst  – R. Grzybowska, fot. – finaliści konkursu

Skip to content