Home » Aktualności » V edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

V edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

19.12.2017 w naszej szkole odbyła się piąta edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych organizowanego przez nauczycieli języka angielskiego. W konkursie wzięły udział dwuosobowe drużyny:  z klasy I TO – Adam Kulesza i Marcin Rusek, II TOK – Mikołaj Szemirej i Krzysztof Nasiłowski, II TME – Eryk Wiśniowiecki i Daniel Pękalski, III TOD – Michał Olejniczak i Marcin Kopyciński i III TE4 – Michał Wojnar i Kacper Szubarczyk.

Pytania dotyczyły wiedzy ogólnej o krajach anglojęzycznej i obejmowały m.in. dziedziny takie jak: historia, geografia, styl życia, muzyka, film, polityka, motoryzacja, kultura i sztuka.

Po zaciętej rywalizacji różnicą jednego punktu zwyciężyła drużyna klasy III TE4, zdobywając 18 punktów, drugie miejsce zdobyła klasa II TME z sumą punktów 17. Na trzecim miejscu rywalizację ukończyła klasa IIITOD – 11 punktów, czwarte miejsce zdobyła klasa I TO – 10 punktów, a piąte miejsce zajęła klasa II TOK – 9 punktów.

Zwycięzcom gratulujemy!J Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, a zwycięzcy odbiorą dyplomy i nagrody na uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Dziękujemy uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu!

Organizatorki konkursu – J. Maciejak, I. Omelaniuk

Skip to content