Home » Aktualności » Uczniowie klas I TO i III TME na wystawie prac Beksińskiego

Uczniowie klas I TO i III TME na wystawie prac Beksińskiego

Dnia 8 grudnia 2017r. klasy I TO oraz III TME wraz z opiekunkami – p. prof. Izabelą Omelaniuk i  p. prof. Joanną Maciejak uczestniczyły w wystawie poświęconej twórczości jednego z najznakomitszych polskich artystów tworzących w XX w. – Zdzisława Beksińskiego.

Wystawa ukazywała mało znany dorobek artysty obejmujący głównie prace fotograficzne pochodzące z lat 1955-1960r., od fotografii malarskiej, poprzez quasi reporterską, abstrakcyjną czy kreacyjną, aż po drastyczną. Najciekawsza wydawała się jednak ta część wystawy, na której prezentowana była grafika modyfikowana komputerowo. Artysta poruszał się bardzo oszczędnie w prezentowanych formach, uzyskując zadziwiające efekty. Dopełnienie wystawy stanowił pokaz VR, w którym dzięki specjalnym goglom uczniowie mieli możliwość wybrać się w podróż po świecie obrazów Beksińskiego. Prezentacji towarzyszyły muzyka oraz dźwięki, pogłębiające wrażenie przeniesienia w inny świat.

Wystawa oprócz wymiaru artystycznego posiadała również walory edukacyjne, bowiem towarzyszył jej wykład biograficzny poświęcony artyście.

Tekst  – I. Omelaniuk,  fot. – J. Maciejak

Skip to content