Home » Aktualności » Udział naszych uczniów w ogólnopolskim projekcie „Tu nie chodzi o jedzenie”

Udział naszych uczniów w ogólnopolskim projekcie „Tu nie chodzi o jedzenie”

Miło nam poinformować, że nasza Szkoła otrzymała podziękowanie za udział uczniów w ogólnopolskim projekcie „Tu nie chodzi o jedzenie”, który jest realizowany w ramach Narodowego Programu Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Zdrowia. Zajęcia prowadzili specjaliści z Ogólnopolskiego Centrum Zaburzeń Odżywiania we Wrocławiu. (W ubiegłych latach realizowali w ZS 18 różne programy, m.in. „Follow yourself”, „Laboratorium inspiracji”, czy „Umysł i ciało”.)

 W ramach projektu odbyły się rada szkoleniowa dla grona pedagogicznego i warsztaty dla młodzieży z 10 klas Technikum, podczas których w ciekawy sposób poruszono problem faktów i mitów dotyczących zaburzeń odżywiania, znaczenia samooceny, właściwych reakcji otoczenia, a także możliwości pomocy. Otrzymaliśmy materiały edukacyjne dla nauczycieli, rodziców i uczniów.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do korzystania z różnorodnych materiałów zamieszczonych na stronach www.tuniechodzio.pl, www.centrumzaburzenodzywiania.pl .

 Tekst – W. Hadziewicz – szkolny koordynator Projektu

dyplom

Skip to content