Home » Aktualności » Akcja charytatywna „Nie bądź sknera – kup pampera”

Akcja charytatywna „Nie bądź sknera – kup pampera”

28 lutego zakończyła się niezwykła akcja charytatywna – „Nie bądź sknera, kup pampera” Wrocław – na rzecz Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska w ramach „Formuły Dobra”. Była to pierwsza tego typu akcja charytatywna w naszej Szkole. I jak zwykle – uczniowie nas nie zawiedli, gdyż 16 klas wsparło niniejszą akcję – czternaście klas biorących udział w Lidze Klas oraz dwie klasy maturalne (4TE oraz 4EU4).

Przypomnijmy…  od 2 lutego Samorząd Uczniowski rozpoczął zbieranie najpotrzebniejszych artykułów na rzecz hospicjum dla dzieci. Były to m.in. pieluchy, rękawiczki jednorazowe bezpudrowe, chusteczki nawilżane i zwykłe, środki pielęgnacyjne, papier toaletowy i chemia gospodarstwa domowego, które 6 marca zostały odebrane przez wolontariusza i przekazane do hospicjum.

Na wyróżnienie zasługuje klasa 2TEO, która przyniosła najwięcej artykułów, drugie miejsce przypadło w udziale klasie 3TOD. Na trzecim miejscu uklasyfikowały się dwie klasy: 2TE oraz 2TME. Wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel, z serca dziękujemy. To dzięki Wam udało nam się uzbierać:

  • chusteczek higienicznych zwykłych – 29 opakowań, czyli 2 230 sztuk,
  • chusteczek nawilżonych – 47 opakowań, czyli 3 245 sztuk,
  • pieluch – 26 opakowań, czyli 1 074 sztuk,
  • mydło w płynie – 18 opakowań, czyli 15 650 ml,
  • płynu do mycia naczyń – 23 opakowania, czyli 33 900 ml,
  • płynu do mycia podłóg -9 opakowań, czyli 13 250 ml,
  • itp.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w tej niezwykłej akcji charytatywnej!!!

Samorząd Uczniowski

Tekst – R. Grzybowska, fot. – R. Grzybowska, J.Socha

Skip to content