Home » Aktualności » XIV Międzyszkolny Konkurs “Matematyka i Logika”.

XIV Międzyszkolny Konkurs “Matematyka i Logika”.

Przypominamy, że 20 marca odbyły się eliminacje XIV Międzyszkolnego Konkursu “Matematyka i Logika”.

W tabeli przedstawiamy najlepszą Dziesiątkę!

20 kwietnia w EZN we Wrocławiu odbył się finał XIV Międzyszkolnego Konkursu “Matematyka i Logika”., w którym uczestniczyli finaliści z 12 szkół.

Konkurs był skierowany do uczniów tylko technikum i w tym roku nasi uczniowie walczyli o podium z szkołami takimi jak: Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Jawora, Lotnicze Zakłady Naukowe z Wrocławia, Zespół Szkół Elektronicznych z Bolesławca, Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych z Wrocławia, Zespół Szkół Mechanicznych ze Świdnicy, Zespół Szkól Logistycznych z Wrocławia, Zespół Szkół Politechnicznych “Energetyk” z Wałbrzycha, Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych ze  Zgorzelca, Elektroniczne Zakłady Naukowe z Wrocławia, Zespół Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych z Wrocławia,  Zespół Szkół Budowlanych z Wrocławia.

Na początku spotkania około godz.10:00 wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie zostali przywitani. Wyjaśniono regulamin konkursu oraz sposób oceniania rozwiązań. Następnie uczniowie rozpoczęli rozwiązywanie zadań. Komisja złożona z nauczycieli, w oddzielnym pomieszczeniu, omawiała zadania konkursowe i ich schemat oceniania. Gdy uczniowie zakończyli rozwiązywać zadania, komisja rozpoczęła intensywnie sprawdzać prace. Następnie wszyscy uczestnicy i nauczyciele mogli obejrzeć występ chóru męskiego szkoły EZN oraz inne występy młodzieży. Każdy czekał z niecierpliwością na ogłoszenie wyników, co wydarzyło się ok. godz.13:30 .

Na miejscu V, z różnicą 3 punktów do miejsca III , był jeden z trzech naszych finalistów – uczeń klasy 3TE4 – Krzysztof Gazda. Warto wspomnieć, że w finale znalazło się 36 osób – najlepszych matematyków z 12 szkół.

Przypomnijmy, że w naszej szkole aż 85 osób brało udział w eliminacjach szkolnych, a wszystkich uczniów biorących udział było w tym roku ponad 300.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję, a najlepszym – gratuluję!
Monika Semaniuk

Tekst i fot. – M. Semaniuk

Skip to content