Home » Aktualności » Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 roku zainaugurowaliśmy w naszej Szkole nowy rok szkolny. Rozpoczęliśmy od spotkań z wychowawcami w salach lekcyjnych. Następnie o godzinie 10:00 odbyła się uroczystość, w które udział wzięli przedstawiciele wszystkich klas wraz z wychowawcami oraz nauczyciele i pedagodzy.

Uroczystość przygotowała pani prof. Jolanta Kraczkowska, a poprowadzili: Łukasz Sadowski z klasy II TEB oraz Oskar Tuchowski z klasy III TME. Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” głos zabrał Pan Dyrektor Piotr Lusar, który powitał wszystkich po wakacjach i życzył powodzenia w pokonywaniu trudów nowego roku szkolnego. Następnie głos zabrał gość – członek zarządu  Elektrotim S.A., pan Zbigniew Pawlik, który  krótko zaprezentował Firmę.  Po wystąpieniu Pan Prezes wręczył Filipowi Ruminowi i Łukaszowi Wieczorkowi – uczniom klasy IV  TE, która w ubiegłym roku szkolnym została objęta patronatem Elektrotimu, stypendium za wyniki w nauce.

Podczas uroczystości przypomniano też, że pierwszy września to rocznica wybuchu II wojny światowej. Tamte wydarzenia przywołane zostały dzięki filmowi Instytutu Pamięci Narodowej pod tytułem „Niezwyciężeni”.

Projekcja filmu zakończyła uroczystość.

Tekst – J. Kraczkowska

rt

Skip to content