Home » Aktualności » ZAJĘCIA INTEGRACYJNE DLA KLAS PIERWSZYCH

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE DLA KLAS PIERWSZYCH

Jak każdego roku szkolnego, we wrześniu w naszej Szkole zorganizowane zostały zajęcia integracyjne dla uczniów klas pierwszych. W tym roku, w dniach 25 – 27.10.2018 r. integrację prowadzili wychowawcy klas Technikum i Branżowej Szkoły wraz ze szkolnym pedagogiem – p. Anną Ruszczak.

Każda z sześciu klas pierwszych miała okazję wziąć udział w zajęciach, których celem było poznanie uczniów z wychowawcą i koleżankami oraz kolegami. „Na początku byliśmy trochę zamknięci i speszeni nową sytuacją – mówi jeden z uczniów – później jednak, dzięki ciekawym zadaniom, zaproponowanym przez panią pedagog, okazało się, że takie zajęcia mogą być świetną zabawą”.

Spotkanie  rzeczywiście obfitowało w interesujące ćwiczenia. Zabawy pozwoliły uczniom lepiej poznać ich własne zalety i mocne strony, zaś praca w grupach umożliwiła młodzieży kreatywne współdziałanie.

Wspólnie spędzony poza zajęciami lekcyjnymi czas, możliwość wzięcia udziału w zabawach i różnorodnych ćwiczeniach z pewnością pozwoliły na lepsze poznanie się uczniów danej klasy i pełniejszą ich integrację.

Warto wspomnieć, że odbyły się też zajęcia dla samych wychowawców. A prowadzili je p. Katarzyna oraz p. Jacek ze Specjalistycznej Poradni Terapeutycznej we Wrocławiu znajdującej się przy ul. Borowskiej 101 (tel.71 798 68 84)

Tekst – A. Ruszczak

Integracja

Skip to content