Home » Aktualności » POLSKO – NIEMIECKI PROJEKT ZAWODOWY

POLSKO – NIEMIECKI PROJEKT ZAWODOWY

Od 28.09 do 10.10.2018 r. gościliśmy w naszej Szkole grupę niemieckiej młodzieży wraz opiekunami z zaprzyjaźnionej szkoły Technische Berufliche Schule 1 z Bochum. Już po raz drugi realizowaliśmy wspólny projekt połączony z praktykami zawodowymi, które w tym roku odbywały się w Firmie ZAE we Wrocławiu. W polsko-niemieckiej inicjatywie wzięło udział pięciu uczniów z klasy III TME i pięciu ze szkoły w Bochum. Uczestnicy pracowali w polsko-niemieckich tandemach. Część działań odbywająca się w szkole polegała na wykonaniu modelu turbiny wiatrowej oraz układu sterującego priorytetem wyłączania i załączania odbiorców energii elektrycznej. Praktyki zawodowe w Firmie ZAE obejmowały wykonanie rozdzielnic niskiego napięcia o różnej mocy. W środę (10 października) odbyło się zakończenie projektu i podsumowanie wspólnych działań. W spotkaniu udział wzięli uczestnicy projektu, zaangażowani nauczyciele, Dyrekcja Szkoły, przedstawiciele Firmy ZAE oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych z naszej Szkoły. Projekt oceniamy jako niezwykle udany pod względem merytorycznym oraz organizacyjnym. W marcu 2019 r. polska grupa wyjeżdża do Bochum na drugą część projektu. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły, Firmie ZAE oraz wszystkim, którzy wspierali nasze przedsięwzięcie.

Lucyna Dolecka
Anna Karczmarek
Zbigniew Jarczak
Kamil Łodygowski
Mirosław Marcińczak

Skip to content