Home » Aktualności » Jesteśmy w FINALE!!!

Jesteśmy w FINALE!!!

Miło nam poinformować, że dwie drużyny z Zespołu Szkół nr 18 zakwalifikowały się do Finału VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 9 grudnia w Piasecznie.

Przypomnijmy, że 30 listopada 2018 r. Zespół Szkół nr 18 był Gospodarzem Eliminacji Regionalnych VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. Gościliśmy 50 drużyn ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich.

Turbina wykonana przez Michała Michalca, ucznia klasy czwartej technikum uzyskała w trzech kategoriach 220 punkty, co zagwarantowało zajęcie pierwszego miejsca w eliminacjach regionalnych. Drugie miejsce przypadło Dawidowi Turowskiemu, uczniowi z klasy drugiej technikum, który zdobył 175 pkt..

A oto pełna lista finalistów:
http://turniejmaszyn.pl/wiatrowe/

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za wielkie zaangażowanie w wykonanie turbin oraz za miłą atmosferę podczas eliminacji regionalnych.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał opiekun SU wraz z członkami Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycielami przedmiotów zawodowych –   p. prof. Mirosławem Marcińczakiem, p. prof. Zbigniewem Jarczakiem oraz p. prof. Stanisławem Żurawskim.

Podziękowania kierujemy również do uczniów klasy 3TME, którzy pomogli w przygotowaniu eliminacji regionalnych.

Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy!
Finalistom życzymy powodzenie w Piasecznie!

Tekst – R. Zalewska, fot. – S. Żurawski oraz uczestnicy konkursu

Skip to content