Home » Aktualności » Mamy IV miejsce w Polsce!!!

Mamy IV miejsce w Polsce!!!

W finale „VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych” dwie turbiny wykonane przez uczniów ZS 18 walczyły o podium. I udało się…! Mamy kolejny sukces!!!

Otóż turbina wiatrowa „Golden Wind” wykonana przez Dawida Turowskiego ucznia klasy drugiej technikum zajęła IV miejsce w Klasyfikacji GeneralnejVII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych” w kategorii – szkoły ponadgimnazjalne.  

Natomiast turbina „Al Łopaty” wykonana przez maturzystę Michała Michalca zajęła IX miejsce w Polsce!

Obie drużyny rywalizowały z 26 drużynami z całej Polski, które dostały się do ścisłej czołówki. Jak na finał przystało rywalizacja była bardzo…. zacięta. Jednak się udało!!! Mamy IV miejsce, z 139 punktami na koncie oraz IX miejsce z 90 punktami!!! Przypomnijmy, że do eliminacji regionalnych zgłosiło się ponad 250 drużyn z gimnazjum i szkół średnich. Do ścisłej czołówki szkół ponadgimnazjalnych przeszło 26 drużyn.

Wystawione maszyny brały udział w trzech konkurencjach: „Moment obrotowy przy zatrzymanym wale”, „Największa moc” oraz „Obroty przy obciążonym wale maszyny”. Suma uzyskanych punktów we wszystkich konkurencjach decydowała o zajętym miejscu w klasyfikacji generalnej. Warto zaznaczyć, iż turbina „Golden Wind” zajęła pierwsze miejsce w kategorii moment obrotowy z wynikiem 0,644 niutonometrów!!!

Finał konkursu miał miejsce 9 grudnia 2018 roku w Piasecznie. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję za wielkie zaangażowanie w wykonanie swoich turbin, za wyjazd do Piaseczna oraz za cierpliwość, gdyż z Wrocławia wyjechaliśmy o 6.15 rano, a wróciliśmy przed 21.00!!! Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy!

Opiekunem merytorycznym uczniem była p. Renata Zalewska oraz p. Mirosław Marcińczak.

Tekst – R. Zalewska, fot. – uczestnicy konkursu

Skip to content