Home » Aktualności » Warsztaty z dietetykiem z Akademii Żywienia

Warsztaty z dietetykiem z Akademii Żywienia

W ramach II edycji projektu pt.”Wiemy co jemy-zdrowiej żyjemy” klasy pierwsze technikum i szkoły branżowej w dniach 4 i 7 XII 2018 brały udział w warsztatach z dietetykiem z Akademii Żywienia. Tematem przewodnim było unikanie błędów żywieniowych. Na czym polegają te błędy? Jakie choroby mogą wywołać? Dlaczego nie możemy ich popełniać? Ponieważ celem zdrowego odżywiania jest zachować zdrowie nie tylko gdy jest się młodym, ale i w starszym wieku móc cieszyć się wysoką jakością życia! Pani dietetyk odpowiadała tez na pytania o dietę dla sportowców i co jeść aby uczyć się efektywnie? Po pogadance były zajęcia praktyczne: jak zdrowo, smacznie i tanio przyrządzić drugie śniadanie? Popularne kanapki są dobre gdy są z pełnoziarnistego, ciemnego pieczywa. Ale możemy sobie urozmaicić drugie śniadanie pożywną sałatką z kaszami: jaglaną, gryczaną czy pęczakiem dodając orzechy, pestki, warzywa, owoce, cenne zioła i przyprawy.  A co do picia? Oprócz podstawowej wody polecamy domowe izotoniki i koktajle energetyczne. Było  gotowanie , degustacja i fajna zabawa, a co najważniejsze smacznie i zdrowo. Zobaczcie na zdjęcia jak robiliśmy te pyszności…

Polecają: koordynatorki projektu: Bożena Wolszczak-Misztal i Elżbieta Selwa 🙂

Skip to content