Home » Aktualności » Akcje charytatywne w ZS18

Akcje charytatywne w ZS18

W grudniu Samorząd Uczniowski przeprowadził w Zespole Szkół nr 18 kilka akcji charytatywnych…, których głównym celem była bezinteresowna pomoc innym.

Pierwsza akcja…
Pomogliśmy naszemu koledze, którym rok temu uczęszczał do naszej szkoły … 17 – letniemu Fabianowi, który choruje na ostrą białaczkę szpikową. Obecnie jest on podopiecznym fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. To dla Fabiana zorganizowaliśmy zbiórkę funduszy oraz przygotowaliśmy plakat z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia, na którym podpisali się wszyscy uczniowie naszej szkoły. A z okazji świąt Bożego Narodzenia napisaliśmy dla Fabiana ponad sześćdziesiąt kartek z życzeniami, które dały całej rodzinie ogromną moc do dalszej walki z tak ciężką chorobą. Mama Fabiana z całego serca składa PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH!!!

Druga akcja…
Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali również plakat oraz kartki świąteczne dla naszego p. Profesora, który jest po ciężkiej operacji. Do życzeń szybkiego powrotu do zdrowia oraz życzeń świątecznych przyłączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły. Za pamięć, za miłe słowa otrzymaliśmy również PODZIĘKOWANIA!!!

Trzecia akcja…
Od połowy grudnia członkowie Samorządu Uczniowskiego zbierali fundusze na zakup najpotrzebniejszych produktów spożywczych oraz środków czystości dla potrzebujących rodzin. Do akcji bardzo chętnie przyłączyli się nasi uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, pracownicy obsługi i administracji, a przede wszystkim RODZICE naszych uczniów!!!

DZIĘKI WASZEJ POMOCY obdarowaliśmy CZTERY rodziny z NASZEJ SZKOŁY oraz pomogliśmy Fundacji Wolne Miejsce!!!

W poniedziałek 17 grudnia szlachetne paczki zostały przekazane rodzinom. Było wiele wzruszeń i niekończących się podziękowań.

We wtorek 18 grudnia 2018 r. przekazaliśmy Fundacji Wolne Miejsce produkty spożywcze, 16 kg świątecznych ciasteczek oraz 30 bajek dla dzieci – a to wszystko w ramach akcji  „Wigilia dla Samotnych” w Zajezdni Dąbie. Za okazany gest życzliwości otrzymaliśmy już podziękowania od organizatorów wydarzenia.

Czwarta akcja…
W czwartek 20 grudnia tuż przed wigiliami klasowymi członkowie Samorządu Uczniowskiego zawieźli do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt: 10 kg mokrej karmy dla psów, 10 kg mokrej karmy dla kotów oraz cztery duże worki prześcieradeł/koców.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego serdecznie dziękują wszystkim za wsparcie wszystkich świątecznych akcji.

Szczególne podziękowania składamy WSZYSTKIM RODZICOM, którzy wsparli niniejszych akcji oraz klasie: 3TE i 3TEO za przyniesienie dużej ilości artykułów spożywczych oraz środków czystości.

JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY!!!
Samorząd Uczniowski ZS18

Skip to content