Home » Aktualności » Spektakl „Nadzieja”

Spektakl „Nadzieja”

23 stycznia 2019 r. tuż przed rozpoczynającymi się feriami zimowymi uczniowie Zespołu Szkół nr 18 wraz p. Alicją Krakowiak – Gładki oraz p. Renatą Zalewską udali się na spektakl charytatywny pt. „Nadzieja”. Podczas spektaklu były zbierane fundusze na ramię – robot, które zastępuje ręce, a to wszystko dla Juli Zakrockiej. Dokładnie Julia jest tegoroczną maturzystką, która urodziła się z Artygrypozą, w skrócie AMC, która cechuje się wrodzoną sztywnością stawów. Ma zaatakowane ręce i nogi, które są bardzo słabe co bardzo utrudnia samodzielne funkcjonowanie. Julia jednak się nie poddaje, dodatkowo rysuje i maluje ustami, w planach chce zostać grafikiem oraz dąży do coraz większej samodzielności i niezależności. Dlatego zbierane są fundusze na robotyczne ramię, które kosztuje około 260 tys. złotych. Przyjaciele Juli zagrali, zatańczyli i zaśpiewali na deskach Impartu – dzięki tej akcji udało się zebrać 10 550 zł..

Skip to content