Home » Aktualności » Kulturalne zakończenie ferii

Kulturalne zakończenie ferii

W niedzielę kończącą ferie zimowe uczniowie naszej szkoły uznali, że warto je pożegnać i zacząć nowy semestr wspólnym kulturalnym spotkaniem. Udali się do Teatru Kameralnego na spektakl „Francuska niespodzianka” .To sztuka popularnego we Francji pisarza i scenarzysty Jeana Poireta. O jej sukcesie świadczy fakt, że doczekała się ekranizacji.

Sztuka opowiada historię mężczyzny, który, przyłapany w niekorzystnej dla niego sytuacji, próbuje ratować się kłamstwem. Jedno kłamstwo prowadzi do kolejnego, a następne piętrzą się w coraz bardziej niedorzeczną historię, w której bohater grzęźnie coraz bardziej, z coraz większą szkodą dla siebie. Można by próbować dobudować umoralniający wniosek, że kłamstwo zawsze obraca się przeciw kłamcy, ale przede wszystkim była to zabawna historia, przy której można było miło i wesoło spędzić wieczór. A zatem ferie uczniowie zakończyli i kulturalnie i wesoło

Skip to content