Home » Aktualności » W niezwykłym mitycznym świecie

W niezwykłym mitycznym świecie

W piątek 22.02.2019r. uczniowie klas ITE, ITMO, ITEK, ITMM, IITO, IITOK, IIE oraz III OM obejrzeli w sali IMPART-u niezwykłe przedstawienie. Mowa o akrobatyczno – tanecznym widowisku „Prometeusz”, które hipnotyzuje od pierwszej sceny. Autorzy i wykonawcy opowiadają historię mitycznego Prometeusza bez zbędnych uwspółcześnień czy naddanych interpretacji. Widzowie stają się świadkami opowieści o narodzinach człowieka, o budzeniu się człowieczeństwa, ciekawości świata i rosnącej sile. Obserwują też starcie symbolizowanego przez Prometeusza humanizmu, wiary w potrzebę wolności człowieka z uosabianym przez Zeusa kultem bezkrytycznego posłuszeństwa, dogmatyzmu i tradycjonalizmu. W tym wymiarze mit ujawnia swój ponadczasowy uniwersalizm. A wszystko bez jednego słowa. Spektakl oddziałuje na widza wieloma bodźcami – obrazem, ruchem scenicznym, muzyką, zatarciem granicy między scena a widownią. Zachwyt budzą umiejętności akrobatyczne wykonawców. Choć są one niezwykłe spektakl ten to dużo więcej niż popis sprawności.

http://spektaklprometeusz.com/wp-content/uploads/2018/02/prometeusz_2018-02-PL-folder_techniczny.pdf

Skip to content