Home » Aktualności » Piątek z mistrzami

Piątek z mistrzami

W piątkowy wieczór uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami wystawiane w Teatrze Muzycznym Capitol. Dyrektor teatru, Konrad Imiela, stworzył przedstawienie nawiązujące do koncertu, który odbył się 20 czerwca 1965 roku w Saint Louis. Frank Sinatra zaprosił do wspólnego występu swoich przyjaciół z nieformalnej grupy towarzyskiej zwanej właśnie Rat Pack – Deana Martina i Sammy`ego Davisa Jr.

Przedstawienie urzekło widzów niezwykłym urokiem i unikalnym klimatem. Wielkie osobowości odtworzone przez wrocławskich artystów wzruszały, zachwycały wykonywanymi utworami i przede wszystkim bawiły .Oprócz bowiem nieśmiertelnie pięknej muzyki przedstawienie skrzyło się żartami, parodystycznymi popisami i mistrzowskimi improwizacjami.

Piękna scenografia, stylowe kostiumy, papierosy i whisky, polskie teksty piosenek wciągnęły nas w nonszalancką elegancję tamtych czasów oraz niesforny łobuzerski urok głównych bohaterów. Podobnie jak w koncercie z 1965 r. pojawili się zaproszeni goście. My wysłuchaliśmy kruszącej głosem szkło reflektorów Violetty i Villas i boskiej Elli Fitzgerald. A popisom wokalnym artystów towarzyszył równie brawurowo słynny Big Band Zbigniewa Czwojdy.

Wszystko to sprawiło, że dwie godziny spektaklu minęły niepostrzeżenie i nawet bisy nie nasyciły apetytów widowni. Słowem uczniowie spędzili wieczór pięknie i zabawnie. Dla zainteresowanych jeszcze ciekawostka. Oryginalny koncert z Saint Louis został zarejestrowany i można go obejrzeć na You Tube.

Skip to content