Home » Aktualności » Serce dla Fabiana…..

Serce dla Fabiana…..

22 marca 2019 roku prawie 30 … uczniów naszej szkoły, wzięło udział w akcji zarejestrowania się w Banku Dawców Szpiku Kostnego. A wszystko z myślą o uczniu naszej szkoły Fabianie……

Fabian zmaga się od ponad roku z ciężką chorobą, czekając na odpowiedniego dawcę. Akcję poprzedziła agitacja prowadzona przez panią Renatę Zalewską i Alicję Krakowiak-Gładki oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego ZS18.

Jest dobra zmiana. Polacy to już nie tylko biorcy, ale także dawcy. Dawcy szpiku kostnego. Coraz więcej z nas decyduje się na krok, który niczym nie grozi, ale wszystko może zmienić w życiu innego chorego człowieka. Warto o tym mówić, przypominać – nie tylko od święta – takiego święta jakim jest ten dzień – dzień dawcy szpiku. Można dostać szansę uratowania komuś życia!

Nasi uczniowie całym sercem chcieli pomóc choremu koledze, mając nadzieję ,że w końcu znajdzie się potencjalny dawca dla Fabiana.

Skip to content