Home » Aktualności » Pożegnanie Maturzystów w roku szkolnym 2018/2019

Pożegnanie Maturzystów w roku szkolnym 2018/2019

9 maja to dzień wyjątkowy dla tegorocznych maturzystów …

To dzień , kiedy po raz ostatni przyszli do naszej szkoły jako uczniowie, kiedy to po raz ostatni zasiedli w szkolnych ławkach i usłyszeli szkolny dzwonek.

Zanim jednak abiturienci rozeszli się do swych klas i otrzymali upragnione świadectwa ukończenia szkoły, wzięli udział w Oficjalnym Pożegnaniu. Uroczystość uświęcili swą obecnością, dyrektor szkoły pan Piotr Lusar, panie wicedyrektorki Elżbieta Wachowska-Karaśkiewicz i Irena Penińska, wychowawcy wszystkich pięciu klas maturalnych oraz inni nauczyciele.

Uroczystość poprzedziło wprowadzenie Sztandaru Naszej szkoły i odegranie Hymnu Narodowego.

Następnie głos zabrał pan dyrektor Piotr Lusar kierując do absolwentów znamienne słowa.

Prowadzący Karol Serwiński oraz Maksymilian Gąsior uświadamiali maturzystom, że tu w murach tej szkoły dokonywała się ich metamorfoza fizyczna jak i umysłowa. To tu przeżywali radość małych sukcesów ale i gorycz porażek. A obraz otaczającego świata zmieniał się w miarę jak przybywało człowiekowi lat. Młodzi ludzie dołączali do pokolenia, które wie coraz więcej i ma coraz więcej wątpliwości….. teraz czas wziąć los w swoje ręce, bo przecież stoicie dopiero na brzegu MATURA.

Podczas uroczystości zostali nagrodzeni najlepsi uczniowie z poszczególnych klas, zarówno za osiągnięte wyniki w nauce, jak też udział w różnych konkursach, imprezach sportowych.

Na szczególne wyróżnienie zasłużył Dawid Wierzbicki z klasy IV TOD, który uzyskał średnią ocen 4,93!!!

Dawid otrzymał również symboliczną Statuetkę Prymusa oraz rożek słodkości w nagrodę. Statuetkę Profesora Banacha genialnego polskiego matematyka ze Szkoły Lwowskiej, dla najlepszego tegorocznego matematyka, otrzymał Mateusz Śliwiński również z klasy IV TOD.

Wręczyliśmy jeszcze Statuetkę Dżentelmena z symbolicznym melonikiem, dla Marcina Sochy za reprezentowanie wyjątkowej postawy i dobre maniery. Statuetkę Mola Książkowego otrzymał z kolei Sebastian Latawiec, czyli uczeń który książek nigdy nie miał dość!!! My dorzuciliśmy mu jeszcze kilka.

Na zakończenie całej uroczystości Maturzyści otrzymali symboliczne czapeczki absolwentów, w których zrobili pamiątkowe zdjęcia, a następnie wraz z wychowawcami rozeszli się do swych klas, aby tam otrzymać świadectwa ukończenia szkoły.

Całą uroczystość przygotowali uczniowie klas trzecich, pod kierunkiem swych wychowawców Alicji Krakowiak-Gładki i Renaty Zalewskiej.

Skip to content