Home » Aktualności » Potrzebny lek Prevymis… dla naszego ucznia Fabiana!!!

Potrzebny lek Prevymis… dla naszego ucznia Fabiana!!!

„Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”

https://naratunek.org/jak-pomaga-1/fabian-ze-zlotym-sercem-sportowiec-i-wolontariusz-czeka-na-dawce-szpiku/

Zaangażowanie wielu ludzi o wspaniałych sercach zakończyły się sukcesem. Udało się znaleźć niespokrewnionego dawcę i pod koniec maja chłopak przeszedł operację przeszczepu szpiku. To jednak jeszcze nie koniec batalii o powrót do zdrowia. Ponieważ dawca nie był idealnym bliźniakiem genetycznym, Fabian jest w grupie najwyższego ryzyka rozwoju zagrażającej życiu infekcji CMV, która może wystąpić po takiej transplantacji.

Żeby uniknąć infekcji i poważnych powikłań, Fabian musi dostać lek Prevymis. Lek nierefundowany, który w przypadku Fabiana będzie kosztować 94 tysięcy złotych za trzymiesięczną kurację. Fundacja na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową będzie pomagać rodzicom w zdobyciu potrzebnych środków. Infekcja CMV w przypadku Fabiana stanowi zagrożenie dla życia, o którym nie chcemy nawet myśleć.

Bez tego leku Fabian nie przeżyje… Pomocy! Nie mamy już czasu!

https://www.siepomaga.pl/dla-fabiana?fbclid=IwAR2MsC4i7elKldPOiPDnfyeMooQAzD_JF3eoLgXGduTLNeDYkf8beKZlQQo

Skip to content