Home » Aktualności » POLSKO – NIEMIECKI PROJEKT ZAWODOWY – III EDYCJA

POLSKO – NIEMIECKI PROJEKT ZAWODOWY – III EDYCJA

W dniach 26.09 – 09.10.2018 r. kontynuujemy w naszej szkole realizację polsko-niemieckiego projektu zawodowego wraz z grupą uczniów i opiekunów z Technische Berufliche Schule 1 z Bochum. Temat projektu: Uzyskiwanie i praktyczne zastosowanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Działania nasze połączone są z kilkudniowymi praktykami zawodowymi w firmie Hilti.

W polsko-niemieckiej inicjatywie bierze udział sześciu uczniów z klasy III TMB i sześciu ze szkoły w Bochum. Przez cały czas trwania projektu uczestnicy pracują w polsko-niemieckich tandemach. Część działań – rodzaj projektu naukowego – odbywająca się w szkole, polega na wykonaniu modelu elektrowni wiatrowej (turbiny wiatrowej) oraz układu sterującego priorytetem wyłączania i załączania odbiorców energii elektrycznej. Praktyki zawodowe w firmie Hilti obejmują szkolenia zawodowe oraz zajęcia praktyczne w różnych działach przedsiębiorstwa.

Oprócz działań związanych z kształceniem zawodowym uczestnicy projektu poznają historię, zabytki oraz interesujące miejsca Wrocławia, między innymi Ostrów Tumski, Rynek, Stare Miasto, Politechnikę Wrocławską oraz centrum naukowe Hydropolis.

W środę 9 października przewidziane jest zakończenie projektu i podsumowanie wspólnych działań.

Lucyna Dolecka
Anna Karczmarek

Skip to content