Home » Aktualności » Tam byliśmy…

Tam byliśmy…

3 i 4 października 2019 roku grupa uczniów klas trzecich ( III TEA, III TMB, III TOK) pod opieką p.Marzanny Żołyńskiej, p.Ireny Sikorskiej i p.Małgorzaty Szymańskiej, odwiedziła urokliwe miejsce „ brązowego Śląska” – Górę Św. Anny.

Pochodzenia wulkanicznego wysokie wzgórze (408 m n.p.m.) dominuje w krajobrazie powiatu strzeleckiego Wyżyny Śląskiej, daje możliwość obcowania z przyrodą i historią tej części Śląska.  

Nasi uczniowie mogli zobaczyć Grotę Lurdzką oraz miejsca kultu świętej Anny, patronki Góry; z wielkim zapałem zwiedzili Leśnicę – pobliską miejscowość; wysłuchali lekcji geologii, „cofając się w czasie” wiele milionów lat; mieli też lekcję historii (w Muzeum Czynu Powstańczego  m.in. o powstaniach śląskich; w amfiteatrze –  o mniej znanych faktach historycznych XX wieku), na koniec odetchnęli w geoparku na torze Alpine Coaster.

Nocleg zapewniło nam położone we wsi Góra Świętej Anny Szkolne Schronisko Młodzieżowe, przyjazne i schludne. Kto zechce poznać tę część Śląska, może zacząć od obejrzenia naszych zdjęć.

Skip to content