Home » Aktualności » Niezwykłe spotkanie z muzyką

Niezwykłe spotkanie z muzyką

7.listopada grupa uczniów naszej szkoły wysłuchała i obejrzała niezwykły koncert w Narodowym Forum Muzyki. Kwartet smyczkowy Lutosławski Quartet zagrał koncert zatytułowany Black Angels . Wspólnym mianownikiem wykonywanych utworów była Ameryka. Artyści zagrali nie tylko na instrumentach smyczkowych, ale również na gongach i kryształowym szkle. Wciągnęli słuchaczy w świat niezwykłych dźwięków. Wykonali  m.in. poruszające Adagio z Kwartetu smyczkowego h-moll op. 11 Samuela Barbera, która to kompozycja została uznana w ankiecie BBC za jeden z najsmutniejszych utworów w historii. Całość zamknęło dzieło George’a Crumba, kompozytora z kręgu amerykańskiej awangardy, Black Angels: Thirteen Images from the Dark Land , które powstało w okresie wojny w Wietnamie.

Lutosławski Quartet swoją nazwą odwołuje się do wybitnego polskiego kompozytora Witolda Lutosławskiego . Wykonuje głównie muzykę XX i XXI wieku. Brał udział w wielu prestiżowych festiwalach. Występuje w renomowanych salach koncertowych na całym świecie, skupiając się na popularyzacji muzyki polskiej. Zespół jest trzykrotnym laureatem nagrody Fryderyki w kategoriach  Album roku muzyka kameralna oraz Najlepszy album polski za granicą.

Po zakończonym koncercie muzycy chętnie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z naszymi uczniami.

 

Skip to content