Home » Aktualności » Zajęcia w ramach Akademii Młodego Instalatora

Zajęcia w ramach Akademii Młodego Instalatora

W dniu 07 listopada 2019 roku gościliśmy w naszej szkole Pana Arkadiusza Świerada, doradcę technicznego firmy KOSPEL – polskiego producenta instalacji OZE, który poprowadził, w ramach cyklu szkoleń Akademii Młodego Instalatora, wykłady o tematyce nowoczesnych instalacji grzewczych i chłodniczych.

Na wykładzie dla klasy o specjalności Odnawialne Źródła Energii I TUC, II TMO poznaliśmy –  zasady działania kolektora płaskiego, budowę instalacji,  zastosowanie oraz techniczne możliwości montażu takich instalacji w budynkach mieszkalnych a także w instalacjach basenowych.

Natomiast dla klasy TCU o specjalności Chłodnictwo i Klimatyzacja oraz klasy III TOK poznaliśmy – zasady i budowę pomp ciepła typu powietrze- woda oraz perspektywy rozwoju tych kierunków w niedalekiej przyszłości.

Szkolenie w tym semestrze było w ujęciu teoretycznym, natomiast następne szkolenia poprowadzone będą w formie praktycznej w naszych salach w pełni wyposażonych w urządzenia montażowe.

Tekst – Małgorzata Szymańska

Skip to content