Home » Aktualności » Jesteśmy w FINALE!!!

Jesteśmy w FINALE!!!

Mamy kolejny sukces!!! Otóż trzy drużyny z naszej szkoły dostały się do Finału VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 grudnia w Piasecznie.

Przypomnijmy, że 6 grudnia 2019 r. Zespół Szkół nr 18 był Gospodarzem Eliminacji Regionalnych VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. Gościliśmy ponad 70 drużyn ze szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

Z naszej szkoły zgłoszonych zostało sześć drużyn. Każda z drużyn zbudowała (zgodnie z regulaminem, rysunkiem technicznym) model turbiny, która testowana była na profesjonalnym stanowisku pomiarowym. Wystawione maszyny brały udział w trzech konkurencjach: „ Największa moc”, „Obroty przy obciążonym wale maszyny” oraz „Moment obrotowy przy zatrzymanym wale”. Suma uzyskanych punktów we wszystkich konkurencjach decydowała o zajętym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Turbina wykonana przez Dawida Turowskiego, ucznia klasy trzeciej technikum uzyskała w trzech konkurencjach 155 punkty, co zagwarantowało zajęcie drugiego miejsca w eliminacjach regionalnych i gwarantowane miejsce w finale. Czwarte miejsce w eliminacjach regionalnych przypadło drużynie trzyosobowej z klasy czwartej technikum, w składzie: Sebastian Sakowski, Jakub Socha oraz Artur Galbarczyk. Szóste miejsce przypadło Arturowi Bagińskiemu z klasy trzeciej technikum.

A oto pełna lista finalistów:
http://turniejmaszyn.pl/wiatrowe/

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za wielkie zaangażowanie w wykonanie turbin oraz za miłą atmosferę podczas eliminacji regionalnych.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał opiekun SU wraz z członkami Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycielami przedmiotów zawodowych –   p. Mirosławem Marcińczakiem, p. Zbigniewem Jarczakiem, p. Stanisławem Żurawskim oraz p.  Joanną Nowak.

Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy!
Finalistom życzymy powodzenie w Piasecznie!

Skip to content