Home » Aktualności » Mamy X miejsce w klasyfikacji OGÓLNOPOLSKIEJ!!!

Mamy X miejsce w klasyfikacji OGÓLNOPOLSKIEJ!!!

W sobotę 14 grudnia 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 18 uczestniczyli w finale „VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych” w Piasecznie.

Z naszego Technikum do finału zakwalifikowały się trzy drużyny: „ZWM” (II miejsce w eliminacjach regionalnych), „Strassenbande” (IV miejsce w eliminacjach regionalnych),  oraz „Banda Świrów” (VI miejsce w eliminacjach regionalnych), czyli turbiny wykonane przez uczniów z klasy trzeciej oraz czwartej technikum. Wszystkie turbiny wykonane przez uczniów ZS18 dzielnie walczyły o podium.

Mamy X miejsce w Polsce! Otóż turbina wiatrowa „ZWM” wykonana przez Dawida Turowskiego ucznia klasy trzeciej technikum zajęła X miejsce w Klasyfikacji GeneralnejVIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych” w kategorii – szkoły ponadgimnazjalne. „ZWM” rywalizowała z 27 drużynami z całej Polski, które dostały do ścisłej czołówki. Jak na finał przystało rywalizacja była bardzo…. zacięta. Jednak się udało!!! Mamy X miejsce, z 92 punktami na koncie!!! Przypomnijmy, że do eliminacji regionalnych zgłosiło się w sumie 210 drużyn ze szkół średnich. Do ścisłej czołówki szkół ponadgimnazjalnych przeszło 27 drużyn.

Pozostałe drużyny „Strassenbande” (Artura Bagińskiego – ucznia klasy trzeciej technikum) oraz „Banda Świrów” (Artura Galbarczyka, Jakuba Sochy oraz Sebastiana Sakowskiego) nie odnieśli sukcesu, ale zdobyli wiele cennych doświadczeń. Drużyny nie zniechęciły się porażką – zgłosiły już chęć udziału w kolejnym konkursie „Maszyn Wodnych” w drugim semestrze.

Wystawione maszyny brały udział w trzech konkurencjach: „Moment obrotowy przy zatrzymanym wale”, „Największa moc” oraz „Obroty przy obciążonym wale maszyny”. Suma uzyskanych punktów we wszystkich konkurencjach decydowała o zajętym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję za wielkie zaangażowanie w wykonanie swoich turbin, za wyjazd do Piaseczna oraz za cierpliwość, gdyż z Wrocławia wyjechaliśmy o 6:00 rano, a wróciliśmy przed 21.00!!! Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy!

Skip to content