Home » Aktualności » WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W KAMPANII EDUKACYJNEJ NA TEMAT HIV/AIDS I INNYCH CHORÓB PRZENOSZONYCH DROGĄ PŁCIOWĄ

WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W KAMPANII EDUKACYJNEJ NA TEMAT HIV/AIDS I INNYCH CHORÓB PRZENOSZONYCH DROGĄ PŁCIOWĄ

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kampanii edukacyjnej na temat HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową prowadzonej pod patronatem Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UM Wrocławia. W  klasach  I  została przeprowadzona przez Panią Dianę Grycner lekcja na temat: Profilaktyka  HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową.

W ramach kampanii edukacyjnej zostały ogłoszone konkursy „Dbam o życie”:

– na plakat promujący badania na obecność wirusa  HIV, adresowany do kobiet w ciąży i przyszłych rodziców,

– na ulotkę, zawierającą najważniejsze, mające praktyczne znaczenie informacje na temat profilaktyki HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową, adresowaną do osób w wieku 15-20 lat.

Plakat wykonało 10 uczniów. W wyniku głosowania zostały wybrane 3 plakaty:

I miejsce – Z. Stankiewicz  kl. I TMO

II miejsce – F. Gawroński  kl. I TEC

III miejsce –  K. Jakubów  kl. I TEC

W dniu 8.11.19  został przeprowadzony szkolny etap konkursu wiedzy o HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową. W komisji konkursowej znalazły się  Panie: D. Grycner, E. Selwa, R. Zalewska. W konkursie  udział wzięło 55 osób.

Wyniki konkursu:

I miejsce – F. Reszel  kl. I TOE

II miejsce – S. Kozłowski  kl. I TEC

III miejsce –  J. Surma  kl. I TCU

IV miejsce – F. Gawroński kl. I TEC, M. Wernicki kl. I TEC, K. Andruszków kl. I TMB,  I. Nowakowski kl. I TMD

Uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów  reprezentowali szkołę na etapie  międzyszkolnym. Finał III kampanii edukacyjnej „Wrocławski test na HIV” odbył się w dniu 3.12.19 w Hotelu IBIS Styles Wrocław Centrum. W konkursie wzięło około 100 uczniów z wrocławskich szkół. Uczestnicy otrzymali terminale do głosowania, za pomocą których odpowiadali na pytania. Prowadzącymi test byli: redaktor Katarzyna Sudnik, dziennikarka TVP 3 Wrocław oraz  dr n. med. Jacek Gąsiorowski z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Po zakończeniu części konkursowej odbyło się interaktywne omówienie testu przez dr n. med. Bartosz Szetela, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Niestety, uczniowie naszej szkoły nie znaleźli się wśród zwycięzców konkursu. Następnie zostały przedstawione  „Prawdziwe historie  rodzin”, w których żyją nosiciele HIV.

Dzięki  udziałowi w Finale III kampanii edukacyjnej „Wrocławski test na HIV”poszerzyliśmy swoją wiedzę  na temat HIV i AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową, a także poznaliśmy fakty z  życia ludzi, którzy są nosicielami tego wirusa.

Skip to content