Home » Aktualności » Projekt “Wiemy, co jemy – zdrowiej żyjemy”

Projekt “Wiemy, co jemy – zdrowiej żyjemy”

2 i 3 stycznia 2020 roku uczniowie klas pierwszych brali udział w zajęciach w ramach kolejnej edycji projektu “Wiemy, co jemy – zdrowiej żyjemy”.
Spotkali się oni z dietetyczką z Akademii Żywienia. Zajęcia trwały dwie godziny lekcyjne. Na pierwszej odbyły się wykład i dyskusja na temat błędów żywieniowych popełnianych przez uczniów, a mających wpływ na proces uczenia się, a także na temat zagrożeń dla zdrowia wynikających z nieprawidłowej diety białkowej osób uprawiających sport. W drugiej części odbyły zajęcia praktyczne i degustacja. Uczniowie przygotowywali m.in. sałatkę z kaszy pęczak, koktajl bananowy, lemoniadę i deser z kaszy jaglanej.

Koordynatorki
Elżbieta Selwa, Bożena Wolszczak-Misztal

Skip to content