Home » Aktualności » Początki WOŚP w naszej szkole…

Początki WOŚP w naszej szkole…

28 finał WOŚP Początki WOŚP w naszej szkole… Styczeń 2009r. wolontariusze ZS nr 18 a w tym Gimnazjum nr 37 z ogromnym zaangażowaniem wparli WOŚP, współpracowaliśmy wówczas ze sztabem: Wrocław, ul. Kolista, sztab mieścił się w TV kablowej a dokładnie nawiązaliśmy współpracę ze szefem sztabu, Panem Ryszardem Taraszczukiem i tak już było każdego roku…chętni uczniowie i wsparcie WOŚP, niestety w listopadzie 2019 r. dowiedzieliśmy się, że sztab przy ul. Kolistej zamyka swoją działalność a wolontariusze chętni są… Po krótkiej rozmowie Agnieszka Mikołajczak –Anna Ruszczak postanowiliśmy, że sami stworzymy w naszej szkole sztab, ogromne wsparcie w części formalnej udzielił nam Rafał Ruszczak – mąż pedagog szkolnej, który zajął się rejestracją sztabu i wszystkimi formalnościami z tym związanymi i tak 12 stycznia 2020 r. nasi wolontariusze a jest ich 48 ruszą w miasto aby kwestować w 28 finale WOŚP. W sztabie, który mieści się w ZS nr 18 we Wrocławiu zgłosili się: Agnieszka Mikołajczak, Liliana Śnieżyńska, Anna Ruszczak, Rafał Ruszczak, Stanisław Żurawski oraz Ewa Cieślar. Fotografowaniem, relacjonowaniem na żywo oraz wspieraniem sztabu podczas akcji zajęła się Edyta Sidor.

I udało się… uzbieraliśmy 65 tysięcy!!!

Skip to content