Home » Aktualności » Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „EUREKA”

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „EUREKA”

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „EUREKA”. Organizatorem niniejszego konkursu jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim. Testy konkursowe zawierały 30 pytań testowych i część opisową, a na wykonanie zadania uczniowie mieli 45 minut.
Udział w konkursie dostarczył uczniom nie tylko rozrywki umysłowej, był sprawdzianem ich umiejętności, a jednocześnie przyczynił się do popularyzacji i pogłębienia wiedzy z zakresu fizyki.
Konkurs odbył się 3 marca 2021 r., natomiast na oficjalne wyniki trzeba było poczekać aż do 28 kwietni 2021 r. Jednak warto było czekać, gdyż Artur Bagiński (4TMB) otrzymał dyplom za bardzo dobry wynik w kategorii konkursowej „Żak” – wśród uczniów klas II-IV szkół ponadpodstawowych. Natomiast w kategorii konkursowej „Junior” – uczniowie klas I szkół ponadpodstawowych mamy trzech wyróżnionych: Jakub Zapała (1TEB) otrzymał dyplom za bardzo dobry wynik, Mateusz Parda (1TMA) otrzymał dyplom wyróżnienia oraz Dariusz Kociołek (1TEB) również otrzymał dyplom wyróżnienia.

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content