Home » Aktualności » Festiwal Nauki 2021 w… naszej Szkole!

Festiwal Nauki 2021 w… naszej Szkole!

„Od science fiction do Science” – pod tym hasłem odbył się XXIV Dolnośląski Festiwal Nauki 2021.

24 września 2021 r. w naszej Szkole odbył się Interaktywny Pokaz w ramach XXIV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2021. Pierwszy pokaz poprowadziła dr Sylwia Baluta z Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej. Tytuł warsztatów brzmiał: „Na tropie nieśmiertelności”. Podczas wykładu uczniowie dowiedzieli się o różnych ścieżkach badań, które są obecnie prowadzone w kontekście nieśmiertelności. Nie zabrakło też najnowocześniejszej technologii, dzięki której możemy stać się wszystkim tym, czym chcemy.

Drugi pokaz poprowadził mgr Adam Maliszewski z Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Tytuł warsztatów brzmiał: „Pierwsza pomoc to kilka kluczowych minut decydujących o życiu”. W sposób interaktywny pokazane zostały podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Pokaz obejmował m.in. sprawdzenie podstawowych funkcji życiowych, postępowanie w przypadku gdy poszkodowany oddycha, ale jest nieprzytomny czy w przypadku gdy poszkodowany nie oddycha i jest nieprzytomny oraz inne sytuacje zagrażające życiu lub zdrowiu.

Trzeci pokaz poprowadził dr Łukasz Rogowski z Niepublicznej Wyższej Szkoły Medycznej we Wrocławiu. Tytuł warsztatów brzmiał: „Twarde kości i silne serce”. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób wzmocnić serce, mięśnie czy kości. Dodatkowo w trakcie pokazu zostały przedstawione i omówione zagadnienia: fizjologii wysiłku fizycznego, funkcjonowania układu krążenia oraz mięśniowego. Uczniowie dowiedzieli się również jak odpowiednio monitorować wysiłek.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będziemy gościli u nas wykładowców z wyższych uczelni.

Skip to content