Home » Aktualności » Mamy III miejsce w Polsce!!!

Mamy III miejsce w Polsce!!!

Mamy kolejny sukces!!!

W sobotę 6 listopada 2021 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 18 uczestniczyli w finale „PGE Turnieju Maszyn Wodnych 2021”, który odbył się na PGE Narodowym. Naszą Szkołę reprezentowały trzy drużyny, które wcześniej przeszły pomyślnie eliminacje w Zalasewie: Bekas, AMG oraz Semiramis.

Otóż turbina wodna wykonana przez tegorocznego maturzystę Michała Wąsa z klasy 4TMM o nazwie  „Bekas” zajęła III miejsce w finale “PGE Turnieju Maszyn Wodnych 2021”.  

Przypomnijmy, że turbina wodna o nazwie Bekas tegorocznego maturzysty Michała Wąsa z klasy 4TMM zajęła I miejsce w konkurencji wydajność w Eliminacjach Regionalnych w Zalasewie – zapewniając sobie awans do finału. Jak również turbina wodna o nazwie AMG tegorocznych maturzystów Marcina Posmyka oraz Marcina Dębniewskiego z klasy 4TMO –zapewniła sobie awans do finału zajmując III miejsce w tej samej konkurencji.

O awans do finały walczyła turbina uczniów klasy 2TMC: Semiramis Adama Banasia oraz Mateusza Pardy, która w eliminacjach zajęła IV miejsce – decydowały litry zużytej wody i…udało się!

Awans do finału wywalczyło 52 drużyn z całej Polski (22 drużyn ze szkół podstawowych oraz 30 drużyn ze szkól ponadpodstawowych). Jak na finał przystało rywalizacja była baaaardzo zacięta. Jednak się udało!!! W Klasyfikacji Generalnej “PGE Turnieju Maszyn Wodnych 2021” w kategorii – szkoły ponadpodstawowe – turbina Michała Wąsa zajęła III miejsce w Polsce, a pozostałe drużyny poprawiły wyniki z eliminacji regionalnych!!!

Przypomnijmy, że opiekunem merytorycznym zgłoszonych drużyn była p. Renata Zalewska oraz p. Mirosław Marcińczak – m.in. każda turbina została sprawdzona czy zgadza się ona z rysunkiem technicznym.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję za wielkie zaangażowanie w wykonanie swoich turbin, za wyjazd do Warszawy oraz za cierpliwość, gdyż z Wrocławia wyjechaliśmy o 4:30 rano, a wróciliśmy przed 21:00!!! Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy!

Gratulujemy!!!

Skip to content