Home » Aktualności » Wycieczka zawodoznawcza dla 3TUC!

Wycieczka zawodoznawcza dla 3TUC!

Dnia 6 grudnia klasa 3 TUC o profilu technik chłodnictwa i klimatyzacji wraz z opiekunem panią Weronika Racięcką wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej. Celem wyjazdu były obiekty biurowo-usługowe zlecone do budowy przez firmę LG w Biskupicach Podgórnych, w której uczniowie zobaczyli systemy wentylacji oraz klimatyzacji w budynkach. Na teren budowy uczniowie mogli wejść dzięki uprzejmości firmy EvoTherm, która w tym obiekcie wykonuje ww. instalacje.

Podczas wycieczki pani kierownik budowy, Julia Pyrzanowska opowiedziała ze szczegółami proces powstawania budynków biurowych. Dotyczyło to głównie zagadnień związanych z klimatyzacją oraz wentylacją, ale nie tylko. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są różnice w projektowaniu instalacji i prowadzeniu sieci przewodów w różnych typach pomieszczeń (w obiekcie były pomieszczenia biurowe, ale również konferencyjne, duża jadalnia z kuchnią, audytorium, a nawet sala fitness!). Dowiedzieliśmy się również różnych ciekawostek. Informacja, która wstrząsnęła nami najbardziej to fakt, że przy budowie systemu klimatyzacji w tym budynku poprowadzono ok. 45 km rur miedzianych!

tekst – Weronika Racięcka

Skip to content