Home » Aktualności » Wrocław: od poniedziałku zbiórka dla Ukraińców w szkołach. Co przynosić?

Wrocław: od poniedziałku zbiórka dla Ukraińców w szkołach. Co przynosić?

Od 28 lutego do wszystkich wrocławskich szkół  będzie można przynosić dary dla ofiar wojny na Ukrainie. Magistrat opublikował listę najpotrzebniejszych rzeczy.

Wrocławskie szkoły ruszają od poniedziałku z akcją „Dary dla Ukrainy”, w ramach której będą przyjmować pomoc rzeczową. Potrzebne są śpiwory, koce, odzież dla dzieci i dorosłych, płaszcze przeciwdeszczowe, środki higieny osobistej, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna, pieluchy, ręczniki papierowe, świece, baterie i zapalniczki. Jeśli chodzi o żywność, przyda się tylko długoterminowa czyli np. makaron, ryż, kasze, konserwy.

– Dary zbierać będą wszystkie szkoły na terenie Wrocławia. Na plakatach od poniedziałku będzie można tam znaleźć listę potrzebnych przedmiotów i godziny, w których można je przekazywać – mówi Arkadiusz Filipowski z magistratu.

www.tuwroclaw.com/wiadomosci,wroclaw-od-poniedzialku-zbiorka-dla-ukraincow-w-szkolach-co-przynosic-lista

Plakat

Skip to content