Home » Aktualności » Pomoc dla Ukrainy

Pomoc dla Ukrainy

Od poniedziałku rozpocznie się zbiórka darów. Po bezpośrednich rozmowach z naszymi Przyjaciółmi ze Lwowa wiemy, czego od nas potrzebują. Zbierane będą m.in.:

żywność, ale tylko ta długoterminowa jak makaron, ryż, konserwy itd.

śpiwory, koce, środki higieny osobistej takie jak pasty do zębów, bielizna, pieluchy, ręczniki papierowe, ale także świece, baterie czy zapalniczki i apteczki.

potrzebna jest także żywność, ale tylko ta długoterminowa jak makaron, ryż, konserwy itd.

Dary będą zbierane od poniedziałku we wszystkich szkołach na terenie Wrocławia. Następnie zebrane dary ciężarówkami będziemy przewozić na Ukrainę.

Zasady zbiórki

Osoby zajmujące się w szkołach przyjmowaniem darów proszone są o ich segregowanie. Pozwoli to zapanować nad zgromadzonymi zapasami zarówno we Wrocławiu, ale także już we Lwowie.

Prosimy, by wszystkie zbierane artykuły (spożywcze, higieniczne itp.) były segregowane zgodnie z ich rodzajem i przeznaczeniem, jak najbardziej szczegółowo. Mowa tu o osobnych kartonach na np.:

– kasze, makarony,

– puszki, konserwy,

– artykuły higieniczne – oddzielnie np. szczoteczki do zębów, pasty, pieluchy, płyny do kąpieli itd.

Bardzo ważne jest, aby każdy karton lub worek był opatrzony informacją, co znajduje się w środku! Prosimy nie zaklejać kartonów oraz pamiętać o tym aby pojedyncza paczka nie była zbyt ciężka. Warto przekazać te informacje od razu osobom zainteresowanym przekazaniem darów.

Prosimy również o nieprzyjmowanie innych artykułów (np. odzieży) oraz o informowanie o tym fakcie osób przynoszących dary. Przesyłki indywidualne do wskazanych z imienia i nazwiska osób nie będą przyjmowane.

u Pomoc-dla-Ukrainy_W6_jw-01 u
Skip to content