Home » Aktualności » TARGI 2022

TARGI 2022

W dniu 23.02.2022 uczniowie kierunku OZE  wraz z opiekunem zwiedzili XXIV Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX XIX Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX – NOWA ENERGIA w Kielcach.

Najnowsze rozwiązania montażowe, fotowoltaiczne, modele inwerterów umożliwiające magazynowanie energii, pompy ciepła, kompletne systemy grzewcze, a także stacje do ładowania samochodów elektrycznych i osprzęt elektroinstalacyjny – to tylko mała część oferty jaką zaoferowali tegoroczni Wystawcy.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się Strefa Elektromobilności. Największą atrakcją były jazdy pokazowe samochodami elektrycznymi na specjalnie przygotowanym torze.

Wśród zaprezentowanych na torze aut pojawiło się aż 15 modeli samochodów elektrycznych w tym m.in. Tesla X, Tesla S, Tesla model 3, Hyundai IONIQ 5, Opel Mokka EV, Peugeot 308 PHEV,  Audi e-tron sportback, VW ID4, Skoda Enyaq, Cupra Born czy VW Multivan.

M. Szymańska

Skip to content