Home » Aktualności » Wyjazd do Zieleńca

Wyjazd do Zieleńca

W dniu 04.03.2022 odbył się szkolny wyjazd do Zieleńca. Uczestnicy wycieczki bawili się doskonale pod opieką kadry nauczycielskiej z naszej szkoły.

Pani profesor Magda Plan, która jest instruktorem narciarskim czuwała nad adeptami śnieżnych szaleństw. W tym emocjonującym zadaniu wspierała ją jednocześnie szlifując własny styl jazdy na nartach, Pani profesor Liliana Śnieżyńska. Nasze instruktorki posiadają rozległą wiedzę i znają mnóstwo historii oraz ciekawostek związanych z narciarstwem, którymi dzieliły się z początkującymi narciarzami.  Pozostali uczestnicy, będący za pan brat z jazdą na nartach lub snowboardzie szusowali po stokach Zieleńca pod opieką organizatorki wyjazdu, profesor Beaty Mikos-Złockiej. W trakcie zajęć na stoku prowadzone zostały także zajęcia, pokazujące jak bardzo fizyka łączy się ze sportem.

Dzięki obecności na stoku uczniowie mogli doświadczalnie sprawdzić:
– jakie siły działają na narciarza poruszającego się na stoku,
– jaki wpływ mają siły oporu powietrza,
-dlaczego narciarze pochylają się podczas jazdy,
-dlaczego do szybkiej jazdy na nartach konieczne jest dobre ubicie śniegu.
– wpływ kąta nachylenia, długości stoku oraz współczynnika tarcia na parametry ruchu narciarza.
Uczniowie  przekonali się, że dla sportowca znajomość podstaw fizyki jest bardzo ważna. Wycieczka przebiegała w znakomitej atmosferze, zadowoleni uczestnicy czekają na kolejne “białe szaleństwo” za rok.

Skip to content